Masterplan (005) (developing)
woensdag 24 februari-2010
Toen het echtpaar Lammers na bezichtiging van de villa van mevrouw C. aan hun deftige stutten trokken sloot ook de heer Moerdijk van Nassau Makelaars zich weer bij hen aan. Hoe raar het ook klinkt voor een makelaar, hij was tijdens de rondgang van zijn cliënten buiten gebleven om van de natuur te genieten.
Op 5 november maakte Moerdijk wel zijn entree tijdens een volgende bezichtiging. Dit keer in gezelschap van een medewerker van Kooy, de makelaar van het echtpaar Lammers, en een loslopende architect.
Op 8 november kroop vriend Moerdijk in zijn telefoon en deelde mevrouw C. mee, dat Lammers 1 meloen en 180.000 piek kk. bood voor haar perceel. Mevrouw C. in haar beëdigde verklaring tegenover de Utrechtse notaris Bos:
Ik heb de heer Moerdijk uitdrukkelijk meegedeeld dat ik met een dergelijk bod niet kon instemmen en dat ik - gelet op mijn financiële situatie - in beginsel hooguit bereid zou zijn om onder nader overeen te komen voorwaarden mijn vraagprijs wellicht met 100.000 gulden te verlagen.
Op 13 november weer een belletje van Moerdijk. Lammers was bereid om er 1 meloen en 250.000 piek kk. van te maken. Mevrouw C. zag dat niet zitten, maar de spits van Nassau Makelaars bleef er bij haar op aandringen om op het bod in te gaan. Ook al omdat het financiële mannetje van de ONVZ de enig overgebleven kandidaat was.
Op 14 november kreeg mevrouw C. een telefoontje van haar zoon. Die had van Kooy, de makelaar van Lammers, vernomen dat zij haar villa had verkocht voor 1 meloen en 250.000 piek. En vroeg of dat waar was. Mevrouw C. wist niet hoe ze het had en ontkende in alle toonaarden.
Op zondag 16 november om tien uur savonds opnieuw een telefoontje van Moerdijk.
Mevrouw C.:
De heer Moerdijk drong aan op aanvaarding van dat bod onder de mededeling Het was een psychologische verkoop. Het door de kopende partij uitgebrachte bod is redelijk en u heeft verder geen keuze..
Wat de vertegenwoordiger van Nassau Makelaars precies bedoelde met psychologische verkoop mag het orakel van Friesland weten, maar zeker is wel dat vriend Moerdijk bezig was met een psychologische oorlogsvoering versus zijn eigen cliënt. En het zou nog erger worden. Stay tuned.