Het Maatschappelijk Onverstand (035)
Over 't zaaien van oorlogs angst... Sinds de oorlog in de Oekraïne begon worden we regelmatig en zeker de laatste tijd, wijs gemaakt dat een grote oorlog met Rusland onvermijdelijk is. Dat dat tegen alle logica is van de huidige situatie tussen Europa en Rusland, tussen dé Nato én Rusland, wordt gemakshalve verzwegen. Want een oorlog tussen kernmachten betekent een kern-oorlog, die Poetin herhaaldelijk heeft benadrukt en dat dat het einde van de beschaving zoals wij die nu kennen betekent en dat niemand dat toch wilt! Dit wordt of gewoon genegeerd of omgedraaid uitgelegd, want alleen wij in het Westen spreken nog onverbloemd de waarheid en de leugen regeert eeuwig en altijd ergens in Oost-Europa.
Vandaag worden we weer getracteerd op de nieuwste fase van bangmakerij: we moeten allemaal ineens minstens 500 euro in huis hebben aan contanten. Los van het feit dat dat een goeie uitnodiging voor dieven en oplichters is, is dit de dommigheid ten top: elke kassa en zelf-kassa werkt op internet en electriciteit dus betalen met de ouderwetse niet-electrische geld-kassa’s bestaat simpelweg niet meer.
Ik vrees dat we de komende anderhalve maand tot ‘t aantreden van Trump nog meer bangmakerij over ons heen zullen krijgen, want indien Trump zijn belofte gestand doet de oorlogen te beëindigen, betekent dat dat we richting vrede en vreedzame politieke én economische co-existentie moeten! En niet langer de ander eeuwig als de boze vijand kunnen blijven bekijken en kunnen mijden als de (vogel)pest.
Amerika liet na de tweede wereldoorlog zonder schroom heel wat dubieuze lieden op bestuurlijke functies in West-Duitsland zitten, nog los van de nazi’s zoals Werner von Braun die in Amerika hun bemande-raket-ideeën mochten uitwerken, én het Marshal-plan naar Duitsland uitbreidde, lijkt me een vreedzame co-existentie met Rusland niet meer dan een historisch logische consequentie.
Paleander