Alarm (003)
woensdag 29 augustus-2007
Asjeblieft. Hoor je het eens van een ander. Volgens ene Juval Aviv kan je het beste de komende weken een flessie water, een handdoekie en een zaklantaren mee naar je werk nemen. Mocht er onderweg wat akeligs gebeuren, dan sprenkel je dat water op dat doekie, je houd vervolgens die natte lap tegen je mond, je grijpt je zaklantaren en wegwezen. O, en mocht je voor de eventuele klapper al iets verdachts zien in je openbaar vervoersvehikel, dan is het natuurlijk nog beter om eerder uit te stappen. Al kom je dan in the middle of nowhere terecht, altijd gezonder dan te blijven zitten en naar je water, je doekie en je zaklantaren te moeten grijpen. En denk nou niet dat die Juval een Jomanda in schaapskleren is. Echies niet.
Hij schrijft spannende boekjes vol, is een ex-medewerker van de Israƫlische antiterreur brigade en nu het baasje van Interfor. Een particuliere snuffelfirma voorzien van comfortabele connecties met allerlei officiƫle westerse inlichtingendiensten en mogelijk dus geen onbekende van Guusje's rubberzolen in Leidschendam en/of die zuurkoolprak uit Venlo.
Hoe die gozer dus aan die info komt over een naderend onheil in september mag duidelijk zijn. Volgens Juval baseert hij zijn voorspelling op berichten uit de speurneuzengemeenschap in Europa en het Midden-Oosten. Net als in de periode van voor 9/11 dus. De enigen die toen in de vierde versnelling schoten waren een paar gewiekste geldwolven die dankzij een paar listige putjes een klein vermogen naar binnen takelden. Dus allemaal prima als u in de maand september naar uw werk gaat met bovengenoemde artikelen in uw backpack, maar vergeet ook niet om een dezer dagen wat leuke putopties te plaatsen. Want rampen of niet, je moet toch aan je toekomst denken nietwaar. Net als die kloothommel die we gisteren voor het souffleurshokje trokken. Stay tuned.