Skip to main content

Octopussy (218)

10 januari 2017

woensdag 1 maart-2006
Wij besteden de laatste tijd nogal wat aandacht aan de gepatenteerde natuurliefhebbers achter Terra Vitalis. De club van Henk, Hisko, Frans, Jan en Hans, die met de aanplant van futuristische bomen in Costa Rica twee nobele doelen voor ogen heeft: de portemonnee spekken en de CO2 die bijvoorbeeld wordt verspreid door de Formule 1-bolide van Robert “Brrrroemmm” Doornbos te compenseren.
Binnen dat kader hebben we het ook even gehad over PBMG, de BV die met de aandelen van Terra Vitalis leurt. Volgens een lezer ook al geen bedrijfje zonder benauwende walm, omdat PBMG slimmerikken in dienst heeft, die in een leven daarvoor driftig in de weer waren voor Dexia-dochter Legio Lease. Een aandelenbelt waar mensen nu nog een CO-tweetje van krijgen (1).
Nou gingen wij ervan uit dat PBMG stond voor People Buy More Green. Ligt volgens een insider toch even genuanceerder. Hij schreef:

“Met enig plezier lees ik al enige tijd jullie berichtgeving over Fransje Boot, Hisko Baas en consorten. Misschien heb ik wat leuks voor jullie.
De verkooporganisatie PBMG BV, wat zogenaamd staat voor People Buy More Green, is noodgedwongen door Fransje (Boot, red.) opgericht, omdat hij wat onverwachte claims aan zijn broekje kreeg met het beeveetje HBS.
Er waren toch wat klanten die inderdaad erachter kwamen dat bosgrond slecht te verkopen is en dat geen van de door Fransje aangekaarte verkoopriedels tot een goed einde zou komen.
Dit alles buiten beschouwing gelaten, het gaat om de naam PBMG. Die is bedacht anno 2000 door een aantal verkopers van Fransje in dat leuke shabby kantoortje boven de snooker in Haarlem. PLEURIS BAK MET GELD, daar staat de benaming voor. Ik dacht, wellicht willen jullie lezers daar ook wel eens smakelijk om lachen
”.

Wij in ieder geval wel. Mocht er in de toekomst weer eens aanleiding zijn om PBMG voor het voetlicht te sleuren dan zullen we de oorspronkelijke betekenis met enige graagte nog even vermelden. Stay tuned.

1. Zie aflevering 210 dd. 13 februari 2006.

Klik hier om uw reactie toe te voegen
10 januari 2017