Skip to main content

Zeg maar dag

maandag 6 december-2010
Wat er achter de schermen is bekokstoofd om de banken oh pardon ... Ierland te redden wordt geleidelijk aan helderder. Nee niet via Wikileaks, maar via enkele bloggers die zich specialiseren in economische ontwikkelingen. Wat staat ons te wachten? Wel zeg maar dag tegen wat er nog rest van onze democratie, want om Europa te redden zijn er wat kleine maatregelen nodig. Uit de kringen van het IMF, de Eurocraten en de Europese Centrale Bank komen de volgende “suggesties”. Zeg maar dwangbevelen.
Er moet een algemeen bezuinigingsbeleid worden gevoerd, daarvoor moeten er, volgens Ajai Chopra, delegatieleider van het IMF, hervormingen plaatsvinden.
Groen66 staat al te trappelen want de inkomstenbelasting moet geleidelijk aan worden vervangen door BTW verhoging (zeg maar de flat tax), de werkloosheidsuitkeringen moeten omlaag en de pensioenen aangepakt. Voorts moeten er geen CAO's meer worden afgesloten, het minimumloon omlaag en de ontslagbescherming gemoderniseerd. Nationale standaarden rond loon, inkomen enz. moeten worden gelijkgeschakeld. Voorts moet de EU grotere zeggenschap krijgen en niet de nationale parlementen. Het IMF heeft grote verwachtingen van de EU in deze, omdat de nationale parlementen te snel zwichten voor druk vanuit de bevolking. Democratie OK, maar dan toch wel gemoderniseerde democratie.
Geweldig toch, hoe de bankiers (die inmiddels allemaal semi ambtenaren zijn, dank zij de Europese burgers) en oncontroleerbare internationale organisaties fijntjes even uitmaken hoe de sociale, economische en politieke rechten van burgers moeten worden ingeleverd. Hoort u ze al gillen, de haagse stolp dat dat allemaal niet kan? Nee toch, niks aan de hand gewoon doorslapen. Kun je later altijd nog zeggen: “wir haben es nicht gewüsst”.