Waarden en normen
donderdag 8 juli-2004
Het blijft de vraag of we na die ingezonden brief van ene Balkenende over de demonisering van Advocaat nog meer van dergelijke epistels kunnen verwachten. Over het gebruik in de Tour misschien of over het lot van zendelingen in Irak. Wat we zeker weten is dat er geen ingezonden brief gaat komen over de manier waarop wij besloten hebben troepen naar Irak te zenden en wat de inhoud van dat geheime Engelse rapport was. Kijk, dat valt buiten de scoop van het herstel van waarden en normen.
Gelukkig zijn er dan nog de media, die in de aanloop van de oorlogde rol van applausmachine vervulden (in Amerika heet dit: de Amen Corner). Herstel van normen en waarden lijkt daar al ingezet; met NOS reportages in het journaal over de ommegang in Maastricht waar de bisschoppen en een belangrijke Vaticaanse delegatie naar kwamen kijken. Of de zoveelste ommegang in Amsterdam, waar ook broodnodig aandacht aan besteed moest worden.
Het begin van de jaren vijftig lijkt wel het wel, met veel herstel: herstel van autoriteit, herstel van de economie (dus broekriemen op het eerste gaatje), herstel van het vertrouwen in god, allah, boedda en andere opperwezens, herstel van de hollandse pot met gehakt.
Het land waar Zalm & Co zoveel van op hebben heeft een aantal aardige waarden en normen voor politici vastgelegd. Zoals het bekend maken van je bezit, inkomens en belastingaanslag. Kijk eens hier als je wilt weten wat de nieuwe kandidaat vice-president in zijn knip heeft. Toch aardig als dat ook hier zou gelden, vanaf de wijkraadsverkiezingen tot aan het Europese parlement.