Skip to main content

Schelvis

dinsdag 2 november-2010
Nee. Die Afshin Ellian ligt bij ons niet aan de voorspeen (1). Een raar ei. Maar soit. Afshin kreeg gisteren een aangifte voor zijn ballen. Van wie? Van onze geliefde Gretta (Greetje) Duitenberg (2). Hij heeft haar anti-semiet genoemd in de Elsevier en daar werd ze een flinke partij pissig over. Wij effe dat artikel opgezocht. Hoop getetter. Een ding vonden we heel erg leuk. Kwootje. Komt ie:

" ... Wat is de oplossing voor het conflict tussen de Palestijnen en Israël? Gretta heeft een doordacht antwoord: "I think the only solution is the one-state solution, but Israel doesn't want that".
Niet meer twee staten, maar één staat. Maar voor deze mooie droom van Hamas staat Israël in de weg. Wat zou dan, gelet op Gretta's analyse, de logische consequentie moeten zijn? Dat de staat Israël van de kaart wordt geveegd. En dat is conform de statuten van Hamas en gelijk aan wat door de Iraanse president luidruchtig wordt uitgedragen. Vroeger riepen de anti-semieten: Weg met de joden uit Europa, laten ze naar hun eigen land Palestina gaan! Nu roepen ze: weg met die rotjoden daar in Palestina, laten ze naar ... naar, ja, waarnaar toe gaan? Naar Amsterdam-Zuid, de buurt van Gretta?
"

Is die Afshin nou helemaal van Al Qaida (aka het schijthuis) gerukt? Vroeger kwam Greetje graag in restaurant "Vis aan de Schelde" aan het Scheldeplein in Amsterdam-Zuid. Dat vonden de joodse habitué's van het betrokken etablissement niet zo gezellig en ze boerden tegen de uitbater "zij eruit, of wij eruit". De uitslag moge duidelijk zijn en Greetje zou naar aanleiding van haar exodus wat minder welvoeglijke dingen hebben geroepen over "de joden". Dus wij kunnen ons slecht voorstellen dat zij een aanhanger zou zijn van het idee om de joden van Israël naar Amsterdam-Zuid te exporteren. Straks kan ze er niet eens meer bij de Febo terecht. En dat kan je haar toch niet aandoen.

(1) Zie voor deze sociale cohesieliefhebber het serietje "Alias Toxeira" van november 2007 en het artikel "Hoe een schoonmaakster de Somalische Jeanne d'Arc werd" van september 2005 op de site van De Morgenster.
(2) Zie voor Greetje bijvoorbeeld het artikel "Hans van Mierlo, addio" op de site van De Morgenster. Niet mals.