Iran/Contra, the sequel
vrijdag 11 februari-2005
Hoe erg het is gesteld met de huidige bewoner van het White Cuckoos Nest in Washington werd weer eens duidelijk na zijn meest recente benoeming van Elliott Abrams tot Deputy National Security Adviser op een zeer speciaal terrein. De verbreiding van de democratie in de wereld at gunpoint. En als er een is die weet hoe dat moet is het Elliott wel.
Hij behoorde tot de selecte groep die ten tijde van Reagan onder toeziend oog van vice-president pappa Bush en CIA-opperhoofd Casey die Iran-Contra operatie uitvoerde. Compleet met een massieve drugs- en wapenhandel in Afghanistan en Latijns-Amerika en het omzeep helpen van een democratisch gekozen linkse regering.
Tijdens zijn verhoren door een Congres-commissie tracteerde hij de leden ervan op een grote smoel, vergeleek ze met blinde kippen, noemde ze naïevelingen en addergebroed, verdedigde de doodseskaders, prees verschillende dictators de hemel in, ontkende massamoorden en loog over zijn rol bij de illegale Amerikaanse steun aan de Contras in en buiten Nicaragua.
Dat laatste kwam hem in 1991 op een veroordeling te staan, maar werd door de uittredende president pappa Bush gepardonneerd. Voorzichtigjes aan werd hij in de jaren daarna door Republikeinen weer in het zadel gehesen. Hij groeide uit tot de kontenlikker van Sharon als de agent van de firma Bush bij de verkoop van de democratische gedachte in het Midden-Oosten. Nu is hij gepromoveerd tot hoofd verkoop en steun en toeverlaat van Condi Rice. En wij? Wij lopen braaf achter deze Amerikaanse muziek aan. Zonder te merken dat ze vals spelen.