El Boeffi en de kadi, de musical (part two)
dinsdag 25 januari-2011
Waar hadden we 't ook weer over tussen de bedrijven door? O ja, de huiszoeking bij huize El Boeffi. Stel, je bent een jeugdige onverlaat en je verwerft op proletarische wijze een TomTom en een Nokiadebiel. Heel bijdehand, ware het niet dat je bent gespot en de platte pettensmurfen op de hoogte zijn gesteld van je wandaad. Geheid dat het duo Herman en Dad binnen no time op je deur staat te bonken met het verlangen in hun ogen om even je hok ondersteboven te trekken. Al dan niet voorzien van een herderlijk schrijven van oom OvJ. Babbels? Dachten we niet. Zo ja, dan word je getrakteerd op een Blackwatertje.
Hoe anders ging het er toe tijdens de huiszoeking bij de El Boeffi's in Utrecht. Naar verluidt meldden zich niet alleen een paar platte pettensmurfen, maar ook nog een van hun superieuren. Ze werden aan de deur begroet door El Boeffi senior, die niet direct bereid bleek tot een mi casa, su casa. Wel tot een langdurig onderhoud in de tuin onder het genot van een kopje thee. Mogelijk om junior in de gelegenheid te stellen zich in de tussentijd te ontdoen van de irregulier verworven gadgets. Maar jammer nou, junior bevond zich kennelijk in andere sferen en liet deze kans voor open doel aan zich voorbijgaan. Uiteindelijk kregen de betrokken petsmurfen toestemming hun woelarbeid te verrichten, maar dan wel onder senior's toezicht. Desondanks troffen zij de TomTom en de Nokiadebiel aan in het vooronder van junior's kast. Hij was zogezeid het haasje.
Doet zich wel de vraag voor waarom de El Boeffi's met zoveel egards werden behandeld. Awel, pappa El Boeffi was bezig met een imposante carrière als knuffelobject dankzij zijn activiteiten in het Hilversumse mediapark en zijn inspanningen ten behoeve van hartpatiënten. Voornoemde projecten liepen weliswaar averij op door onvoorziene financiële problemen, maar ze hadden hem wel in contact gebracht met luitjes uit de Nederlandse high society, inclusief een paar ministers. En dat wil wel eens het nodige respect genereren bij eenvoudige petsmurfen bij de uitoefening van hun ambt.
Verdulleme, is het nu alweer pauze? Nou effe gauw de geit verzetten. Wie weet komen we ome Joop nog tegen. Stay tuned.