Zeeuwse meisjes
donderdag 3 juni-2010
Je weet wel dat meisje van de reclame dat geen cent teveel wil betalen, maar zich ook niet afvraagt wat ze voor haar centen terugkrijgt. Over de ingrediënten waakt de producent, en niet de afnemer.
Namens de afnemers zou er inspectie moeten plaatsvinden, maar ja eh deregulering hè. Du's daar horen we niet veel over. Nee, zuinigheid is troef. Neem de welbekende vleesvervoerder Ryan Air, met aan het hoofd Micheal O'Leary. De maatschappij die je nog net niet laat betalen voor de zuurstofmaskers die voor je neus vallen als er decompressie plaatsvind. De maatschappij die het aanvankelijk niet nodig vond om vergoeding te betalen voor door aswolken geannuleerde vluchten.
Neem BP. Een maatschappij die ook op de kleintjes let en geen cent wil laten liggen. Dus het ook niet nodig vindt om veel geld uit te geven aan het opruimen van de door BP veroorzaakte vervuiling. De door BP ingehuurde (werkloos gemaakte) vissers mogen de olie opruimen, maar BP vindt het niet nodig om hen maskers en beschermende kleding te geven. Ziekte, ach het zal wel voedselvergiftiging zijn zegt CEO Michael Hayward. Ligt echt niet aan de chemicaliën die gebruikt worden. Kijk, veiligheid kost geld, daar kan wel op bezuinigd worden. Socialiseer de risico's en grijp zelf de winst. Broekriemen aan voor de rest.