Dick in Auschwitz
woensdag 14 december-2005
Er lijkt zich een nieuw schandaal te ontwikkelen rond vice-president Dick Cheney, de Dart Vader in de Bush-galactica. Eind januari van dit jaar zou hij tijdens zijn trip naar Polen om de bevrijding van Auschwitz van zestig jaar geleden bij te wonen van de gelegenheid gebruik hebben gemaakt om ook ergens anders nog een kijkje te nemen. In een van de geheime CIA-kampen in Polen, waar van scheef schaatsen verdachte islamieten aan de tand en andere gevoelige lichaamsdelen worden gevoeld.
Komt niet echt uit de lucht vallen, want bij Cheney berust het toezicht op deze wereldwijde operatie. Minister van BuZa Condy Rice verklaarde onlangs glashard dat de VS zich keurig hielden aan de internationale verbodsbepalingen op het gebied van martelen van gevangenen en meer van dat moois. Mocht eens een foutje in sluipen her en der, maar waar gehakt wordt valt er wel eens iemand in katzwijm.
Daar staan andere verklaringen tegenover. Bijvoorbeeld die van Stansfield Turner, die vriend Cheney in het openbaar zelfs vice-president voor martelingen noemt. En dat doet die man niet als rapper of standup comedian, maar als oud-directeur van de CIA. Niet iemand dus die zo maar uit zijn nekharen communiceert.
Schreef Cheney in het gastenboek van Auschwitz: Moge misdaden die hier zijn begaan onze wereld nooit meer verduisteren. Mogen wij dat een gotspe noemen?