Terug naar hoofdinhoud

Door Jan Portein.

De titel van dit artikel is een uitspraak van baron Nathan Rothschild. Een achttiende eeuwse Britse bankster. In de eeuwen die volgden namen veel van zijn opvolgers het welgemeende advies ter harte. Zo ook George Soros. De ouwe Hongaarse Nazi-assistent (1) en ex-werkgever van prinses Mabel aka de Marmot, die door haar huwelijk heel toevallig gelieerd raakte met een familie waar “Meine Ehre heisst Treue” geen onbekende slogan was. Recentelijk liet de antieke Hongaarse smeerpijp weten dat hij zijn beleggingsactiviteiten in de EU zou stop zetten. Blijkt niet helemaal waar te zijn. In 2021 veroverde de Nederlandse onderneming Pluralis namelijk een minderheidsaandeel in het Poolse Gremi Media. Dat was eigenaar van twee kranten, het voor ons onuitspreekbare dagblad Rzeczpospolita en het ons een stuk beter liggende financiële dagblad Parkiet. Een dezer dagen ging Pluralis, waarin Soros Economic Development Fund een deuntje meefluit, nog een stapje verder en verzekerde zich van een meerderheidsaandeel in Gremi. Een paar maanden voor de Poolse parlementsverkiezingen op 15 oktober en het dan zonder twijfel nog rondspetterende bloed bij buurland Ukraine. Twee landen waar de Nazi-helden uit de Tweede Wereldoorlog triomfantelijk worden vereerd. Op diezelfde vijftiende oktober heeft de Poolse regering onder leiding van president Andrzej Duda een referendum georganiseerd met vragen naar de opinie van het volk over de muur tussen Polen en Wit Rusland, de immigratieregels die door de EU worden doorgeduwd, de afschuw van Brussel over de Poolse herinrichting van de rechterlijke macht en meer van dit soort leuke dingen voor de mensen. Soros heeft een pesthekel aan Duda's nationalistisch conservatieve PiS-regering in Warschau. Hij prefereert de liberalen. Who else? Oom Sjors weet als geen ander hoe Nazi-propagandaheld Goebbels te werk ging. Maar Duda en zijn PiSers eveneens. Dat wordt knokken geblazen. Dus als u nog een paar piekies over hebt kan u ze Nathan Rothschild's advies indachtig het beste beleggen in Polen en zijn buurlanden. Geheid winst. Stay tuned.

(1) Zie dit interview uit 1998.

  • Datum: .

Door Jan Portein.

Onder onze lezers hep je ze. Luitjes die zelfs als ze zich naar de kleine ruimte van hun huis begeven waar de river of no return is gevestigd hun moob meenemen om ademloos Kleintje Muurkrant uit te pluizen. Die luitjes weten dus dat de titel van dit artikel een uitspraak is van de Britse bankier Nathan Rothschild. Een redelijk ver familielid van Ariane Rothschild, een ouwe gabber van de maatschappelijk gesneuvelde Britse diplomaat Peter Mandelson en van de tot voor kort voor onschendbaar gehouden prins Andrew. Dit imposante kwartet onderhield warme betrekkingen met het in interessante inlichtingen annex jeugdig dames- en herenvlees gespecialiseerde duo Epstein/Maxwell. Tot Maxwell in 2019 in haar uppie overbleef nadat haar medefirmant in een schaars ingerichte Amerikaanse water en broodinrichting op merkwaardige wijze werd verenigd met zijn Schepper.
Weten we allemaal al zal u zeggen. Ja, maar vandeweek sneuvelde een andere intimus in dit circuit die eveneens excellente contacten onderhield met Andrew, Nath, Peter en Ariane. Dat was Saif Khadaffi. Een van de zeven zonen van de door de NATO na democratisch overleg over de kling gejaagde Moammar. Saif werd door vier overvallers vol lood gepompt, die vervolgens de benen namen in het warme zand. Volgens Russische speurneuzen zou Saif's dood te maken hebben met de Franse pogingen om hun invloed in hun ouwe Afrikaanse wingewesten te heroveren. Saif zou namelijk een ferme rol hebben gespeeld bij de uitdrijving van Marianne's vertegenwoordigers in de Afrikaanse kolonies ten zuiden van de Sahara. Kan hoor. Maar wij gooien bij dit soort zaken graag ons eigen balletje op. In dit geval het Epstein-balletje. Want stel je voor dat ook Saif een naar believen groen boekje zou gaan opengooien over zijn ervaringen met de Brits/Franse Eppiekliek. Net nu La Maxwell op het punt staat een voordracht te gaan houden in het Amerikaanse Congres. Nee, dan kan je beter even zijn lichtje uitblazen nietwaar. Voor er ongelukken gebeuren en onze handel in ongerede raakt. Stay tuned.

  • Datum: .