dinsdag 26 juni-2012
Met de Chinese Bende van 4 is het niet best afgelopen. Van topposities in de Chinese Communistische Partij van eind jaren zeventig naar de gevangenis. Moet je maar geen staatsgreep willen plegen of je willen verzetten tegen liberalere economische politiek. Nu hebben we een nieuwe Bende van 4: van Rompuy, Draghi, Barroso en Juncker. Zij gaan de Euro nu pas echt redden met een nieuw plan, zie hier.
Meer macht aan de ECB, alle leden van de EU worden onderdeel van de Europese Federatie, meer macht aan de Europese Commissie onder andere over: arbeidsmarkt, belastingen, economische zaken, begrotingen. Kortom, zaakjes die tot op heden nog aangelegenheden van de lidstaten zijn.
O ja, en toezicht op de uitvoering van de Europese besluiten door speciale toezichthouders. Met wat kleine veranderingen in het verdrag van Lissabon en nog wat andere overeenkomsten moet het mogelijk zijn. Besluiten graag voor 2 juli, dan zijn we echt gered.